Fitness Data Freak
Michal Ozogán

Vylepšete svoje fotky z běhání díky aplikaci Gyroscope Running

Vylepšete svoje fotky z běhání díky aplikaci Gyroscope Running

Sdílíte rádi svoje fotky z běhání na Instagram a další sociální sítě? Pak se vám bude určitě líbit aplikace, která vám do fotky vloží trasu a nebo podle dané aktivity vytvoří obrázek mapy, se kterým se můžete podělit s ostatními.

Když jsem před během pro Světlušku postával v nekonečném davu a čekal na start, zaujalo mě, kolik lidí se tam selfíčkuje a memoruje svoje běžecké zážitky. Já sám jsem na focení nikdy moc nebyl. Dokonce i z pětsetimílového závodu, který jsem jel na kole, se mi uchovalo 23 fotek. Přehnané cvakání objektivu ve mně spíše vyvolává podezření, že někteří se jen vyfotí na startu, aby to vypadalo, ale hýbat končetinami se ve skutečnosti nechystají.

Můj dnešní tip na aplikaci se týká pouze těch, který běhají ve skutečnosti. Možná jste si všimli některých fotek na Instagramu, které mají k fotce vložené údaje o uběhnutých kilometrech a trase (a povětšinou i nějakou slečnu k tomu):

Takovýho krásný obrázek vám generuje Nike+ Running. To ovšem není aplikace, kterou bych vám dnes chtěl představit. Abyste totiž mohli získat profil tratě, museli byste s touto službou začít běhat. Já zatím chci zůstat u Endomonda, takže tato možnosti není pro mě.

Sdílejte, sdílejte, sdílejte

Aplikace, která dokáže obrázky podobného ražení vygenerovat, se jmenuje Gyroscope Running. Bohužel existuje pouze pro iOS, takže majitelé Androidů zapláčou. Dokáže importovat data ze Stravy a Runkeeperu. Pokud používáte jinou služby, není to problém, protože do Stravy si můžete výběhy importovat přes službu Tapirik, o které jsem nedávno psal.

Jakmile se vaše aktivity nahrají, můžete si nechat vygenerovat obrázek. Na výběr máte z většího množství layoutů. Základem je několik druhů map. Na třech fotkách je moje zápolení s pražským Maratonem.

IMG_0332 IMG_0333 IMG_0334

Nebo lze sdílet regulérní fotku s vloženou trasou. Na těchto dvou layoutech je můj trénink v Grébovce.

IMG_0330

IMG_0331

Obrázek můžete sdílet buď přímo na Instagram nebo si ho uložit a ručně poslat kamkoliv budete chtít.

Má to své ale

Aplikace mi, abych pravdu řekl, nepřijde příliš dobrá. Mapy podle mě nemají úplně nejlepší design, mnohem více se mi líbí například na Stravě. Exportované obrázky jsou ve velikosti 640x640x. Na takový Instagram stačí, ale uvítal bych možnost mít je větší.

Jestli znáte podobnou aplikaci, budu vám vděčný, pokud se ni podělíte v komentářích.


  Přidejte svůj komentář

   


  Nepřehlédněte Endomondo – tréninkové plány

  Endomondo – tréninkové plány

  Je konec hledání tréninkových plánů v knížkách – přichází doba perzonalizovaná. Endomondo zchroustá vaše údaje a nabídne vám jenom to, co vaše nohy vydrží.

  Zobrazit →

  Měřte s Endomondem opotřebení bot a dalšího vybavení

  Měřte s Endomondem opotřebení bot a dalšího vybavení

  Tagy se v Endomondu dají použít na hodně věcí. Na oddělení tréninků od závodů, na běh po různých površích nebo v různém počasí. Stejně tak se dá využít i na měření opotřebení bot a dalšího vybavení.

  Zobrazit →


  Sledujte mě
  Nenechte si ujít nové články