Fitness Data Freak
Michal Ozogán

Leden 2017 – Jemně a zlehka

Leden 2017 – Jemně a zlehka

Leden je měsíc, kdy začínají novoroční předsevzetí a většina jich také skončí. Mají chudáci dost jepičí život. Proto je dobré dát si takové výzvy, ze kterých se prostě nevyvlíknete. Mým snem bylo moc se nepředřít a to se mi také podařilo. Jen si tuhle šňůru vítězství udržet i do dalších měsíců…

V lednu jsem dělal spoustu zajímavých věcí. Nejvíce vzrušující bylo odeslat Českou poštou cenný balík do zahraničí … a čekat a čekat. Uběhl už více jak měsíc a od reklamačního řízení očekávám prohlášení, že zásilka propadla peklu. Výsledek šetření mi za tři měsíce pošlou na poštu. Neodvážil jsem se zeptat jestli elektronickou…

A co v tom balíku bylo? Reklamoval jsem Fitbit Charge HR. A jelikož jsem po krátké době spoznal, že už není co reklamovat, koupil jsem si nový fitness náramek. Přemýšlel jsem o Garminu, o Withings Steel HR, ale nakonec jsem zůstal u Fitbitu. Zkušenosti s novým trackerem rozvedu někdy příště.

Na nohách zlehka

V lednu jsem ze všeho nejvíce běhal. Už jsem asi zapomněl, jak se to v zimě dělá a znovu objevoval všechny ty druhy sněhu – od prašanu pro blátivou sračku – a sračku jak barvou, tak konzistencí. Udržoval jsem se ve složitých balančních pózách, aby případné roztřískání nemělo trvalé následky a sestávalo se jen z posměšného ukazování přihlížejících.

S běháním jsem se musel krotit. Už několikrát jsem opakoval tu chybu, že jsem se na dobývání kilometrů vrhl po hlavě a pln nadšení a dával z ničeho nic desítky. Konečně jsem načerpal uváženost mistra Yody a zaběhl za leden nějakých 55 kilometrů. Na únor chystám jen malé posunutí. Ostatně běh ani nemá být mým primárním sportem pro tentok rok. 1000 mil jedu na kole.

Ve větvích

Měl jsem tu čest okusit nový sport, o kterém jsem si myslel, že jsem na něj moc starý. Lezení na stromy. Díky komplexu dílčích kroků osudu jsem byl s kolegou na lovu „kešek“ a jedna z nich se ukázala být zavěšená v koruně smrku – nebo něčeho co má jehličí. Ve větvích jsem se necítil úplně stabilně, ale podařilo se mi udělat zápis a vrátit „kešku“ do původního stavu. Strašně jsem se bál, že mi spadne pero a já budu muset dolů a znovu nahoru.

Mám podezření, že jsem si při rychlém zlézání natrhl kalhoty. Nemohu to ovšem potvrdit, protože protržení vnějšího pláště jsem registroval až o několik dní později. Na jednu stranu mě děsí, že ve stejném stavu už mám všechny kalhoty, ale na stranu druhou to k lezení na stromy prostě patří.

Rád věci mašíruju

Každou středu chodím na šerm. Takový ten poctivý, historický, bez elektrických udělátek. Když jsem se byl jednou podívat na ten sportovní, dobrá polovina šermířů opravovala svoje svoje vesty, píchátka a masky, aby vodily proud. A kdo by ještě chtěl, aby mu ze zadku čouhal špagát?

Při posledním tréninku jsme se švihali šavlemi. To už jsou těžké zbraně a i když jsme jeli v tréninkových rychlostech, přemýšlel jsem, co by to udělalo s mou hlavou při nechtěném zásahu. Možná by dopadla jako ten meloun, co jsem rozmašíroval na kolejích.

A že bych někdy zkusil i kontaktní šerm? Není přece nic historičtějšího než feudální rytíř z USA.


Komentáře
  1. Daysy

    Daysy: Já si novoroční předsevzetí nedávám. Přijde mi to jako pitomost. Když si něco chci splnit, tak si to prostě přidám na seznam hned a snažím se to splnit co nejdříve je to možné, nečekám na nějaký Nový rok. 🙂

    1. Michal Ozogán

      Michal Ozogán: To je nejlepší způsob. Nicméně je to vždycky strašně přitažlivé, dělat různá hodnocení roku minulého a příprav na rok nový. Nicméně bilancování se mi většinou daří vyhýbat. Stejně tak jako předsevzetím.

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte 1000 Miles Adventure 2017, den #10 – Jak se mi vrátila energie

1000 Miles Adventure 2017, den #10 – Jak se mi vrátila energie

Moje energie byla jako na houpačce. Chvíli jsem si myslel, že vyjedu i schody a jindy jsem se musel hodně přemáhat, abych se někde nepoložil do trávy. Už nějakou dobu touha po ulehnutí převládala. Ale desátý den jako bych chytil druhý dech…

Zobrazit →

Fitbit Adventures

Fitbit Adventures

Představení nového rozšíření Challanges od Fitbitu – Adventures ty vám ukážou Yosemitský národní park nebo atmosféru New Yorského maratonu. Dá se to přirovnat k Pokemon Go – chodíte a za to něco získáváte. Jen nemusíte na display čučet pořád, ale jen někdy.

Zobrazit →


Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články