Fitness Data Freak
Michal Ozogán

Představení nových náramků Fitbit Charge 2 a Fitbit Flex 2

Představení nových náramků Fitbit Charge 2 a Fitbit Flex 2

Představení nových produktů – Fitbit Charge 2 a Fitbit Flex 2. Oba posouvají možnosti fitness měření dál a s novým Flexem konečně přichází vodotěsnost. A na stole je i další update aplikace. Fitbit měl rozhodně napilno.

Fitbit dnes oznámil uvedení nových fitness zařízení na trh. Ty se stávají druhou dvojicí zařízení, kterou představuje tento rok. Tou první byl v lednu Fitbit Alta a Fitbit Blaze. V obou případech jde o dvojici základní a pokročilý s měřením tepu. Nový Charge a Flex je k dispozici na před-objednávku a k odeslání by mělo dojít v průběhu podzimu.

A co je nového?

Fitbit Flex 2

Fitbit Flex 2

Původní Flex se začal prodávat v roce 2013 a byl to první opravdu funkční náramek od Fitbitu. Jeho předchůdce (Ultra) se úplně nepovedl a muselo dokonce dojít ke stáhnutí z prodeje. Víc mi však přijde jako nástupce Alty, od které mnoho věcí přejímá a postrádá pouze display s notifikacemi.

Pokud bych ho měl srovnat právě s náramkem Fitbit Alta tak:

 • Nový Flex je vodotěsný, voděodolný, prostě se s ním dá plavat!!!!
 • Žádný z nich neměření srdeční tep.
 • Je malý a vyjímatelný, takže je k dispozici velké množství stylů. Můžete ho nosit jako náramek nebo jako přívěšek.
 • Obě zařízení mají automatickou detekci cvičení a notifikace, ať se projdete každou hodinu
 • Upozornění na příchozí hovory a SMS (Alta má navíc kalendář a display, kde notifikaci zobrazit)

Většinou nejde oproti Altě o významné změny, ale vodotěsnost je skvělou novinkou. Jde o první náramek od Fitbitu, se kterým si můžete zaplavat. Výdrží je klasická – pět dní. S cenou 100$ oproti Altě ještě ušetříte.

Více naleznete na webu Fitbitu, na blogu nebo na videu:

Fitbit Charge 2

Fitbit Charge 2

Charge mě zajímá nejvíce, protože to je to nástupce mého náramku. Ten dříve vznikal ve dvou verzích – v obyčejné a HR, která měřila srdeční tep. Teď už přichází jako jeden produkt a přináší řadu novinek:

 • Větší display, kde uvidíte více informací najednou.
 • Display je odnímatelný, takže když budete chtít jiný styl nebo se vám rozbije, žádný problém. V minulé generace se rozbití náramku rovná konci.
 • Notifikace volání, SMS a kalendáře. Doteď oznamoval pouze volání.
 • Vypočítá váš fitness level a ukáže porovnání s ostatními lidmi ve vaší kategorii, což může být velmi motivační informace. Zároveň na základě vaší výkonnosti odhadne VO2 max.
 • Provede vás systémem dechového cvičení, které vás má uklidnit a zklidnit váš tep.
 • Měří různé druhy cvičení – běh, jógu, kolo, ….
 • Notifikace ať se aspoň jednou za hodinu projdete – tuto feature už má Alta a Blaze. Je to jedna z těch věcí, kterou by díky úpravě softwaru zvládla i minulá generace.

Fitbit Charge 2 - Fitness level

Celkově je to pro mě spíše zklamání. Hardware má spíše kosmetické úpravy – větší, odnímatelný display. Je to sice super – zvyšuje to životnost náramku – ale nezlepšuje to měření. Kdyby získal i vodotěsnost, bylo by to úplně něco jiného a uvažoval bych o koupi. Pomohla by i větší kapacita baterie, ale ta zůstává na pěti dnech. A GPS je stále výsada Fitbit Surge.

Změny softwaru už zní lépe. Měření fitness levelu a srovnání s ostatními je boží. Škoda, že to nedostanete i minulá generace, protože veškerá data má k dispozici. Fitbit musí lidi motivovat, aby si kupovali nová zařízení. Celkově jde spíše o evoluci než revoluci. Koupíte ho za 150$, takže stejně jako minulou generaci.

Více naleznete na webu Fitbitu, blogu nebo ve videu:

Další novinky

Fitbit měl dnes opravu napilno a představil ještě další novinky.

 • Alta a Blaze jsou k dispozici ve zlatě – překvapivě to zdražení není tak velké
 • V aplikaci nyní můžete podnikat tzv. adventures. Určitě to budu ještě zkoušet, ale v zásadě jde o to, že svým pohybem se posunujete v národním parku a odkrýváte romantická zákoutí. Asi odpověď na Pokemon GO. Více na blogu.
 • Nové designové předělávky starších generací,
 • Blaze získal update, takže vás budu každou hodinu upozorňovat, že se máte hýbat, zobrazí víc notifikací a máte k dispozici víc stylů hodin

Hezké shrnutí naleznete na webu Fitbitu.


Jak se vám nové zařízení od Fitbitu líbí? Reagovat  Přidejte svůj komentář

   


  Nepřehlédněte Cyklotermoska Elite Deboyo

  Cyklotermoska Elite Deboyo

  Když jsem poprvé slyšel o „cyklotermosce“, ohrnoval jsem obočí a tvářil se škaredě. Když jsem ale v průběhu čtyřhodinové vyjížďky popíjel vodu i s kusy ledu, rozhodl jsem se k té podivné ideje vrátit. Už v průběhu chladného podzimu jsem si vyzkoušel, že když do sebe kopnu horký čaj, povzbudí mě to fyzicky i psychicky.

  Zobrazit →

  Hrudní pás POLAR H6 Bluetooth Smart

  Hrudní pás POLAR H6 Bluetooth Smart

  Hrudní pás Hrudní pás POLAR H6 hravě propojíte se svým telefon a u svých cvičení kromě času a vzdáleností uvidíte aktivitu vlastního srdce. To vám pomůže lépe nastavit svůj trénink.

  Zobrazit →


  Sledujte mě

  Odebírejte nové články

  Sledujte mě
  Nenechte si ujít nové články