Fitness Data Freak
Michal Ozogán

Reklamace Fitbitu? Procházka růžovým sadem

Reklamace Fitbitu? Procházka růžovým sadem

Jak probíhá reklamace zařízení u Fitbitu? Přečtěte si následující řádky a posuďte sami. Já byl více než spokojený.

Fitbit Charge HR mám aktuálně 10 měsíců a abych pravdu řekl, už na to vypadá. Ba co víc, vypadá mnohem na hůř. Onen plastový náramek se velice rychle opotřeboval. Nejdříve se mu odlepil kus od displeje a voděodolnost se stala pouze teoretickou funkcí. A nyní se mi i odlepil kus plastu ve středu, takže na náramku vznikla nevzhledná bublina. Co jsem se díval na support fóra, nebyl jsem jediný, kdo má podobný problém.

Fitbit Charge HR

Ne, s bublinami nejsem kamarád

Rychle, prostě jednoduše

Na funkčnost sice nemělo postupné odlupování vliv, ale přesto mi přišlo, že za velice krátký čas by se mi nakonec rozpadl v prach. Problematický kus jsem vyfotil a poslal s prosbou nějakého řešení přímo na podporu Fitbitu. Nejdříve se mě zeptali, kde a kdy jsem ho koupil. Odpověděl jsem, že jsem ho dostal minulý rok v srpnu jako dar. Téměř obratem mi odpověděli, že mi pošlou nový kus.

Naprostá bomba. Reklamace nezabrala ani celý den a jako důkaz jim stačila obyčejná fotka. Pak měli sice trochu problém nabouchat moji adresu do jejich systému, ale se společnosti DHL, která dopravu zajišťuje, jsem se dohodl na změně dodání. Asi za 4 dny mi přišel nový kus.

Který z nich je nový a který je starý, je myslím patrné na první pohled

Který z nich je nový a který starý, je myslím patrné na první pohled

Největší terno je, že jsem vůbec neplatil za dopravu a ani jsem nemusel vracet rozbitý kus. To znamená, že nyní mám dva funkční Fitbity. Myslím, že je to takový trochu Applovský přístup. Jejich zařízení sice stojí hodně, ale pokud jde o různé reklamace a výměny, konají prakticky bez odkladu. Aspoň myslím. iPhone nemám.

Teď jenom doufám, že mi nový Fitbit vydrží déle než ten starý. Na jednu stranu jsem sice rád, že mi ho vyměnili, ale na stranu druhou se trochu bojím, s jakou kvalitou jsou ty náramky vůbec vyráběny.


Jaké máte zkušenosti s reklamacemi v zahraničí? ReagovatKomentáře
 1. Markéta

  Markéta: Ahoj, díky za návod 🙂 Udělala jsem přesně to stejné a klaplo to. Akorát už nemají Fitbit Charge velikost S, tak mi jako náhradu posílají Fitbit Alta 🙂 Skvělá odezva a komunikace. Mohu jen doporučit 🙂

 2. Johan

  Johan: Ahoj, to jste psali přímo na podporu v usa? České stránky pro fitbit nikde nevidím. Díky

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Ano, do USA. Respektují, že v EU je dvouletá záruka ze zákona. Nový mi poslali ze skladu v Holandsku.

   1. Kacka

    Kacka: A platil jsi neco za postu? A poslali ti ho i bez udani mista prodeje? Ja mam totiz kus z ebaye, tak nevim jestli mi to uznaji

    1. Michal Ozogán

     Michal Ozogán: Za poštu jsem nic neplatil. Psal jsem jim, že byl koupený v USA, ale stejně jsem dostal evropskou záruku 2 roky. Nicméně když jsem reklamoval podruhé, chtěli už vadný kus na moje náklady vrátit a pak by mi teprve poslali nový zpět. Za pokus nic nedáš.

 3. K.

  K.: Problém s Fitbitem je ale nemožnost nezáruční opravy. Praskl mi displej u FitBit Versa (2m staré hodinky) a neexistuje možnost opravy. Nabízejí slevu na nové jiné typy.
  Pozor na to!

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: To je bohužel pravda. Začíná se to rozmáhat v elektronice obecně. U Sony se mi rozbilo zapínací tlačítko a na jeho opravu by se musel vyměnit celý display…

Přidejte svůj komentář

 


Nepřehlédněte MilestonePod – sledujte efektivitu běhu

MilestonePod – sledujte efektivitu běhu

MilestonePod je malé, levné, sympatické zařízení, které dokáže měřit efektivitu běhu. Nechce nabíječku a vlastně se o něj vůbec nemusíte starat. Sám pozná, když vyrazíte ven.

Zobrazit →

Chytré hodinky Fitbit Ionic

Chytré hodinky Fitbit Ionic

Fitbit Ionic jsem si koupil minulý rok v listopadu, takže jsem s recenzí otálel opravdu dlouho. Doufal jsem, že během té doby se spraví několik bugů, doladí se systém, více se seznámím se všemi funkce-mi, a že se zvětší výběr aplikací. Na většinu jsem čekal marně.

Zobrazit →


Sledujte mě

Odebírejte nové články

Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články