Fitness Data Freak
Michal Ozogán

Srovnání přesnosti běžeckých aplikací

Srovnání přesnosti běžeckých aplikací

Nevěříte svojí GPSce? Přijde vám, že vám lže do očí, protože vy jste ve skutečnosti mnohem rychlejší? Vzal jsem si na paškál 6 běžeckých aplikací a porovnal jejich výsledky.

Pokud si měříte svoje sportování výkony, určitě počítáte s tím, že budou přesné. Je velmi demotivující, když vy prostě víte, že už jste uběhli 5 kilometrů, ale aplikace vám nestydatě tvrdí, že za sebou máte pouze 4. Aby se mi něco takového nestávalo, otestoval jsem, která aplikace je nejpřesnější.

Ke srovnání jsem si zvolil následující:

 • Endomondo
 • Strava
 • Runkeeper
 • Runstatic
 • Nike Run+
 • Addidas Train & Run

Jak srovnání probíhalo? Vyšel jsem před barák, nějakých 5 minut jsem zapínal všechny aplikace a poté jsem velmi jednoduše běžel. Když jsem usoudil, že mám dost, všechna cvičení jsem jedno po druhém pozastavoval.

Výsledky

Výsledky jsem se rozhodl zobrazit ve velmi jednoduché tabulce:

AplikaceNaměřená trasa rozdíl rozdíl v%
Ruční měření4.85km0.0%
Endomondo4.7-0.15km-3.1%
Strava4.88+0.03km+0.6%
Runkeeper4.81-0.04km-0.8%
Runstatic4.59-0.26km-5.3%
Nike Run+4.75-0.1km-2.1%
Addidas Train & Run4.84-0.01km-0.2%

V tabulce je vidět, že nejhorších výsledků dosáhly Runstatic, Endomondo a Nike Run+. U ostatních se naměřená vzdálenost lišila o méně než procento a těžko tak soudit, která z nich je lepší. O píď se ukázala nejlepší Addidas Train & Run. Nicméně nešlo o žádné extrémní rozdíly a největší váhu bude mít samotný hardware telefonu. S tím starým se mi často stávalo, že mi GPS poloha odskakovala pryč a já dosahoval hodně divokých výsledků.

Jak moc se liší jednotlivá měření si můžete porovnat i na mapě. (pro lepší zobrazení doporučuji otevřít ve fullscreenu, kde si můžete zapnout či vypnout jednotlivé trasy aplikací)


Měli jste s přesností GPS problémy? Přijde vám některá aplikace výrazně přesnější než ostatní? Reagovat  Přidejte svůj komentář

   


  Nepřehlédněte Měření spánku s Fitbitem

  Měření spánku s Fitbitem

  Jak pracuje s Fitbit s měřením spánku? Co už umí a jaké přináší novinky?

  Zobrazit →

  Endomondo – tréninkové plány

  Endomondo – tréninkové plány

  Konec hledání tréninkových plánů v knížkách – přichází doba personalizovaná. Endomondo zchroustá vaše údaje a nabídne vám jenom to, co vaše nohy vydrží. Teoreticky…

  Zobrazit →


  Sledujte mě

  Odebírejte nové články

  Sledujte mě
  Nenechte si ujít nové články