Fitness Data Freak
Michal Ozogán

Z posledních sil #2 – Jak já bych chtěl spát

Z posledních sil #2 – Jak já bych chtěl spát

Ještě jsem s tím běháním neseknul. Jak bych také mohl, když už jsem si za to zaplatil a vykašlat se na to, by bylo jako lít whisky do dřezu. Snad to bude bobrům chutnat.

Je něco okolo půl dvanácté a já bych tak hrozně moc chtěl spát. Už jen samotný fakt, že jsem tuto skutečnost přednesl, mne staví do nepříjemné pozice, že v bych měl v blízké době článek opravdu vydat nebo jako mazaný kujón počkat zítra na správnou hodinu. Ani netuším, jestli jsem tak unavený kvůli tomu běhání. Asi mi není dáno na to přijít, protože veškeré moje uvažování zastiňuje jediná myšlenka, že bych chtěl hrozně moc spát.

Ani oholit se člověk skoro nemůže, jak nemá ten čas. Ale stejně existuje jediná možnost, jak něco takového bláhového může dopadnout.

homer

ČD (Času dost)

Dneska mi přišel newsletter od Run Czech, že prý půlmaraton je už za 16 dní, tak abych se netvářil příliš překvapeně. Okamžitě jsem nasadil reverzní psychologii a zatvářil se trochu zděšeně a o kus více překvapeně. Doufal jsem totiž, že to mám déle než za pár. Velmi se mi líbilo, jak je v emailu zdůrazněné, že na půlmaraton je třeba připravovat se déle než pouhých 14 dní. Buď mají organizátoři vytříbený smysl pro humor nebo velmi jednoduše, jsou ty dva dny prostě rozhodující. (A nezbývá než doufat, že někdo zažaluje ANO za velezradu, protože ukradlo Čechům slovo prostě.)

Velice mě těší, že vše, co jsem napsal v kapitole minulé, se vyplňuje a dál tak úspěšně děsím návštěvníky parku Přátelství. Tento chumáč přírody totiž občas tak úplně přátelský není. Jedna dívka si mě s někým spletla, nejspíše se samotným Hanibalem Lecterem a to jsem ani neměl v ruce vidličku. Rád bych řekl, že já jsem se bál jí víc, než ona mě, ale pravdou je, že ona vyjekla tak pronikavě, že jen málokteré dítě by s ní mohlo soutěžit. Jeden by se bál, že ho seberou policajti.

Když skončit, tak jedině v tom nejlepším

Dokonce jsem provedl restrukturalizaci svých běžeckých oblečků. Koupil jsem si totiž jedny kalhoty a jedno tričko navíc. Všechno samozřejmě v černé, protože jak jinak by se mě mohl někdo v noci leknout. .. Kdybych svítil jako sluníčko, asi moc ne. A do druhyce všeho dobrého, kdybych se na to chtěl vykašlat, tak v černé se lépe skáče pod auta.

Dokonce jsem si i přes svou nelásku ke kalhotám jedny na doma pořídil. Co na tom, že mi na objednávku zapomněli, přišlo mi to asi až za měsíc a ještě poslali jinou velikost…? Za to jsem si přece mohl sám, vzdal jsem se svých ideálů…

Běhání ale už není jen o běhání, ale i mnoho čtení. Zpocené večery mi zpříjemňuje Dan Brown a jeho Inferno. Je to asi jediná možnost, jak jsem schopný se alespoň trochu na tu audio knihu soustředit. Asi nemusím zdůrazňovat, že vždycky doběhnu v tom nejlepším a tu šokující informaci se tak dozvím až na začátku běhu dalšího. Alespoň mám motivaci.

Tak ještě teda 16 dní. Teď už asi 15. A snad tam bude opět ta občerstvovací stanice s vínem. Bude to třeba.

V sérii „Sport-mining“

 1. Maruška

  Maruška: Já si pořád nedokážu představit, jak hrozně asi musíš vypadat při běhu, kdy se slečny mění na sirény. Musíš si jednou dát nějakej přespolňák na Šumavu. Aspoň se nemusíš bát, že v lese na někoho narazíš.
  A vždycky jsem na černou barvu považovala za tu barvu „co tě udělá opticky hubenější“, ale ona je multifunkční. Když někde zakopnu před hezkým klukem, můžu to považovat i za obleček do hrobu. 😀 (Ne, že bych běhala.)

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Já právě vypadám úplně normálně, krásně se usmívám, občas zafuním, občas zařvu. Prostě klasika. Ono zas když člověk někoho vystraší, tak si aspoň přijde jako někdo…

   Možná ta černá funguje jako neviditelná plášť, ten tě taky udělá opticky hubenější. Ale tak zakopnout můžeš i při běhu na autobus. A klidně i naschvál. Jen zkus zařvat chytej.

 2. myší královna

  myší královna: Plagiátore! 😀

  U nás bude půlmaraton v červnu. Jenomže já jsem… no… však jsi to četl. Prostě líná.

  1. Michal Ozogán

   Michal Ozogán: Já s tímhle tématem začal dřív 😀

   Na konci srpna bude desítka, tak na to můžeš trénovat 🙂 Chce to jen kamaráda, co ti bude říkat: ty jsi zase neběžela? 😀

   1. myší královna

    myší královna: Tak jestli máš nápad, jak předcházet tomu, že se dá po desetiminutovém běhu doskákat domů jen na jedné noze a podle té druhé pak měsíc řídit radar srážek, tak klidně. 😀

    1. Michal Ozogán

     Michal Ozogán: Předcházet? Jestli to dokážeš, tak musíš bych bohyně. Jako ne že bych věděl, jak se řídí na druhé noze radar srážek (nebo jak se vůbec řídí radar srážek)

     1. myší královna

      myší královna: Myslím to, když na ní poznáš, že bude pršet. 😉

Přidejte svůj komentář

Nepřehlédněte 1000 Miles Adventure 2017, den #4 – Jak jsem si jen myslel, že už nemůžu

1000 Miles Adventure 2017, den #4 – Jak jsem si jen myslel, že už nemůžu

V noci mě nebudilo mručení medvědů ani kostelní zvony. Ráno jsem vstal celý natěšený, že pokořím Križnou a ocitnu se na samém vrcholu trasy. Jen ty moje představy nepočítaly s peripetiemi.

Zobrazit →

1000 Miles Adventure 2017, den #1 – Jak jsem poznal pravé bláto

1000 Miles Adventure 2017, den #1 – Jak jsem poznal pravé bláto

První část reportáže ze 7. ročníku závodu 1000 Miles Adventure. Den číslo jedna patří mezi jednodušší a kilometry ubývají šíleným tempem. Nikdy nejste sami, protože závodníci jsou ještě zahuštění a cyklistický had se bude teprve trhat. Přesto si většina užije srandu při překonávání dvou brodů.

Zobrazit →


Sledujte mě
Nenechte si ujít nové články