Fitness Data Freak
Michal Ozogán

Závod 1000 Miles Adventure 2015, den #3 – Jak jsem prvně chystal pepřák

Závod 1000 Miles Adventure 2015, den #3 – Jak jsem prvně chystal pepřák

Třetí den mi začalo defektové období. V jednu chvíli jsem si myslel, že to budu muset jednoduše zabalit. Naštěstí je tohle Slovensko proklestěné cyklo servisy.

Moje dva kolegové vstávali poněkud dříve, nevěděl jsem, kde ten elán berou. Dozvěděl jsem se, že dnešní vedra mají být teprve fest. Že je dokonce vydáno varování, aby lidé pokud možno nevycházeli ze svých domovů. To teda bude jízda. Já se vyhrabal ze spacáku o trochu déle, protože jsem čekal na otevření potravin. Už jsem ani neměl co snídat.

Běžný obrázek trasy #1000mil

A post shared by Michal Ozogan (@fabulatorcz) on

A pak to přišlo…

A pak jsem měl poznat opravdové slovenské hory. Nejdříve jsem si vychutnával pohled na Ružínskou přehradu, na jejíž hladině se držela vrstva mlhy. Z dalších zážitků si jen matně vybavuji jak tlačím, tlačím, tlačím a tlačím. Cestu lemovaly cedule s výrazy vstup zakázán, vstup na vlastní nebezpečí a já doufal, že to na mě neplatí. A když jsem to vytlačil nahoru, krpál kopec se změnil krpál zkopec a pak už jen vzpomínky, jak jsem brzdil, brzdil, brzdil a brzdil. Byla to ale příjemná změna.

Dorazil jsem do malebné obce Slovinky. Taková příjemná oáza mezi horami. Doplnil jsem zásoby a vyrazil směr Poráč. Krátce jsem musel skrz medvídkovou oblast, ale bylo tam tak hezky, že jsem se vůbec nebál. Jak já miloval den… A navíc se to vedro dalo snést, protože jsem neustále projížděl potokem.

Kolo začíná šrotit

Byl to krásný výhled dokud jsem nestoupl do medvediho lejna. #1000mil

A post shared by Michal Ozogan (@fabulatorcz) on

Při sjezdech z Poráče se mi pak začalo uvolňovat přední kolo. Zkusil jsem ho dotáhnout, ale problém se znovu a znovu opakoval. Úplně jsem viděl, jak za chvíli budu jezdit už jen na zadním. Tragický scénář se nakonec naštěstí nekonal. Dojel jsem do Spišské Nové Vsi, kde mi v cyklo servise dali nové těsnění (děkuji pánům z Bicykle Schwabik za bezplatnou pomoc)

Ve městě jsem se držel až příliš dlouho. Navíc mě paní ovocnáčka varovala, že dál to je samá romská osada. Už se začalo pomalu smrákat a já opravdu nechtěl spát někde mezi cikány. Uvažoval jsem, že zůstanu tady a vyrazím až druhý den. Ale těch kilometrů jsem měl opravdu málo.

Je to hecař, ten kluk

Ehm? #1000mil

A post shared by Michal Ozogan (@fabulatorcz) on

Nakonec jsem se ale hecnul. Připravil jsem si pepřák na řidítka a řekl jsem si, že když mě někdo bude otravovat, tak ho nechám brečet. Vyrazil jsem na cestu podezřele vysokou rychlostí. Nemohl jsem tušit, za jakým rohem se vynoří. Projel jsem jednou osadu, která byla tuze děsivá a pokračoval dál. Nakonec se ukázalo, že byla první a poslední.

Co jsem si ale nevytrpěl u cikánů, to jsem schytal u hovad. Ty … hovada … se mě neustále držely. Chtěl jsem si odpočinout, ale jakmile jsem zastavil, tak se do mě pustily. Snažil jsem se jim ujíždět do toho strašného kopce. A když se mi to konečně podařilo, padla noc a já byl sám ve slovenském lese. Brrrr.

Unaven jsem si zajel do blízké vesničky Spišské Teplice, kde jsem to zalomil za kostelem na trávě.

Endomondo Zobrazit akvivitu

V sérii „1000 Miles Adventure 2015“

  Přidejte svůj komentář

   


  Nepřehlédněte 1000 miles adventure – tisíc mil na kole

  1000 miles adventure – tisíc mil na kole

  Další do mé sbírky tisícovek. Vybral jsem si blaženou dovolenou, abych mohl skrz československo ujet 1000 mil na kole. Jestli se to povede, je už ve hvězdách.

  Zobrazit →

  Z posledních sil #1 – Půlmaraton za rohem

  Z posledních sil #1 – Půlmaraton za rohem

  Levá, pravá, levá, pravá, levá, pravá, levá, pravá, levá, pravá, zakopnout, vysunout křídla, vyrovnat to, levá, pravá, levá, pravá, levá, pravá,…

  Zobrazit →


  Sledujte mě

  Odebírejte nové články

  Sledujte mě
  Nenechte si ujít nové články